drzwi deska elewacyjna

Więcej niż gładka ściana, czyli elewacja w dobrym stylu

Deska elewacyjna, dekoracyjny beton elastyczny, czy klinkier? Nowoczesne projekty elewacji prześcigają się w śmiałym dekorowaniu ocieplonych ścian, a co najważniejsze – mają coraz bardziej przystępną cenę i sposób kładzenia. Nigdy dotąd nie było tak łatwo o efektowną i trwałą elewację.

W ostatnim czasie rekordy popularności bije deska elewacyjna kompozytowa – u nas w sklepie z materiałami elewacyjnymi w Zielonki Wieś (ul. Warszawska 468) – klienci chętnie wybierają okładzinę elewacyjną akrylową Greinplast OEA, deskę TABULO firmy KOSBUD oraz produkty Majsterpol (Rustika) i Bolix (Wood SLIM) z wiernie odwzorowanym rysunkiem słojów drewna.

Deska elewacyjna Greinplast Złoty Dąb jako panel wokół drzwi to modne i praktyczne (nie brudzi się!) rozwiązanie.

Deska elewacyjna Greinplast Złoty Dąb, dom w Błoniu, wykonanie Papierowski Ocieplenia
Modna elewacja z wykorzystaniem deski elewacyjnej Greinplast Złoty Dąb, wykonanie Papierowski Ocieplenia

Drewno elewacyjne lekkie jak piórko

Deska? Bal ciosany? Proszę bardzo! Kształt, kolor, struktura – wybór Greinplasta pozwala zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Panele Greinplast można dostać w 25 kolorach. Sposób ich mocowania oraz niska waga pozwalają na wykorzystywanie ich na powierzchniach, gdzie przy tradycyjnych materiałach ze względu na ich wagę było to niemożliwe lub wymagało specjalnego systemu montażu. Podobnie jest zresztą z panelami pozostałych firm.


Mało tego – panele, okładziny imitujące drewno doskonale naśladują jego piękno, nie mając przy tym wad drewna, które wymuszają na użytkownikach jego systematyczną konserwację. Tego typu produkty, bez względu na to, czy położmy je na słonecznej ścianie, czy zacienionej elewacji, nie będą tracić powłoki zabezpieczającej, nie grozi im spróchnienie, nie wymagają okresowej pielęgnacji, czy dodatkowej konserwacji.

O zaletach deski elewacyjnej piszemy też tu:

https://www.papierowski.pl/deska-elewacyjna-czyli-modnie-i-latwo/

Klinkier w nowym wydaniu

Rośnie też popularność paneli udających klinkier. Elastolith – okładzina imitacji cegły lub płyta mineralna ma podobne zalety, co deski elewacyjne – łatwość położenia i konserwacji.

elastolith Papierowski
Odnowienie domu w Ożarowie Mazowieckim przez Papierowski Ocieplenia
elewacja Pruszków elastolith
Piękne odcienie szarości z palety Optimal Majsterpol – klient z Ożarowa Mazowieckiego wybrał OS048 i OS035.
Ale „wisienką na torcie” jest tu
Elastolith Nebraska położony na cokół. Dobrze wygląda i nawet jeśli się zabrudzi, jest łatwy do wyczyszczenia myjką ciśnieniową.


Klinkier to materiał szlachetny i naturalny. Jest produkowany z gliny. Zależnie od składu chemicznego wypala się na różne kolory. Najbardziej popularny jest klinkier w kolorze naturalnym, czyli czerwonym. Oryginalne klinkierowe ściany mają piękny wygląd, są trwałe, mrozoodporne i łatwe do utrzymania w czystości. Jednak podstawienie domu w technologii trójwarstwowej, w której warstwa elewacyjna zostanie zbudowana z cegieł klinkierowych to niezwykle kosztowna inwestycja. 

Elewacja z płytek klinkierowych może być wykonana na ścianach zewnętrznych jedno- lub dwuwarstwowych albo szkieletowych. Podłożem mogą być dowolne materiały murowe, beton, a na ścianach szkieletowych np. płyty drewnopochodne pokryte masą klejowo-szpachlową z siatką. Płytki mocuje się z użyciem elastycznego kleju do klinkieru. Proste? Tak, i o to chodzi.

Kamień i beton, czyli fasada w stylu nowoczesnym

A może tak ozdobić elewację kamieniem? Granit czy piaskowiec? To także można zrobić łatwo dzięki okładzinie elewacyjnej akrylowej Greinplast OEA KG  (granit) oraz Okładzina elewacyjna akrylowa Greinplast OEA KP (piaskowiec). Jednak wśród tych okładzin rekordy popularności bije trzecia – Okładzina elewacyjna akrylowa Greinplast OEA BA, czyli panele imitujące swym wyglądem tradycyjne powierzchnie powstałe z rozszalowania wylewanych elementów betonowych. 

Beton elewacyjny ma tę zaletę, że doskonale wygląda w towarzystwie szkła i drewna. Nadaje elewacji nowoczesnego, śmiałego wyglądu. Oprócz Greinplasta, dużym powodzeniem cieszy się elastyczny beton architektoniczny STONO firmy KOSBUD, materiał mrozoodporny, którego na tle swoich tradycyjnych, twardych odpowiedników wyróżnia nadzwyczajna lekkość oraz znakomita trwałość. 

Wspaniały efekt możemy też osiągnąć za pomocą polimerowego tynku strukturalnego odwzorwującego ścianę z betonu np. Majsteropol Flexon Bet. W tym przypadku mamy jeden produkt, który może wyglądać różnie w zależności od  sposobu aplikacji. Można nim uzyskać np. efekt surowego betonu architektonicznego o różnorodnej formie np. szalowanego, w postaci raków, czy wżerów. 
Więcej o trendach na stronie Muratora:
https://www.muratorplus.pl/technika/fasady/nowoczesne-elewacje-10-pomyslow-na-piekna-trwala-i-wyjatkowa-elewacje-inspiracje-aa-ysM1-5g2A-qFsM.html

A po fachowe doradztwo i najlepszej jakości materiały elewacyjne zapraszamy do PAPIEROWSKI OCIEPLENIA SKLEP w Zielonki Wieś. Dobrze, wiemy, że to, co było modne przed kilkoma laty, dziś nie budzi zainteresowania. Trendy na fasadach nie zmieniają się szybko, ale zarysowują coraz wyraźniej. Trzymamy rękę na pulsie! 

Tekst: Anna Janiak, zdjęcia Papierowski Ocieplenia, realizacje Papierowski Ocieplenia