Remont elewacji Warszawa Targówek

– Różnica temperatury w domu przed ociepleniem, a po… jest kolosalna – usłyszeliśmy od naszych zadowolonych klientów z warszawskiego Targówka. Zrobiliśmy dla nich kompleksowy remont elewacji. Co ciekawe, efekty odczuwali już po ociepleniu dwóch pierwszych ścian! W ogóle nas to nie dziwi ;), ale naprawdę bardzo miło to słyszeć.

To dom z blisko półwieczną historią, który teraz nabrał nowoczesnego sznytu i funkcjonalności. Docieplenie i unowocześnienie tej elewacji było jednym z naszych ciekawszych wyzwań w sezonie 2021. Na początek – zdjęcia „przed”, czyli kawałek historii architektury z przełomu lat 70. i 80.

Na początku musieliśmy zdemontować starą boazerię, następnie karcherem myliśmy cały budynek, usunęliśmy luźne tynki, zagruntowaliśmy dla porządnej przyczepności. Następnie przystąpiliśmy do przyklejania styropianu  grafit 15cm EPS 033. Tak naprawdę przez nierówności ścian musieliśmy do każdego fragmentu dobierać indywidualną grubość między 13 a 17 cm – na szczęście mamy maszynę do cięcia styropianu i fachowców, którzy po mistrzowsku nią operują 🙂

Doświadczenia od brygady ociepleniowej wymagał także montaż paneli elewacyjnych kwarcowych. (Mały podgląd jak to się robi: https://www.youtube.com/watch?v=fHRB4i1SIt4 )

Klient wybrał kolor kg-01 Greinplast. I to robi efekt WOW! Panele kwarcowe to jeden z najbardziej pożądanych elementów dekoracyjnych na elewację. To o nie coraz częściej pytają klienci Papierowski Ocieplenia Sklep – na szczęście mamy bogatą ofertę. Więcej o okładzinach i panelach piszemy tu:

https://www.papierowski.pl/wiecej-niz-gladka-sciana-czyli-elewacja-w-dobrym-stylu/

Do wykończenia elewacji zastosowaliśmy niezawodny tynk silikonowy Majsterpol w kolorze mp020 biały oraz kolor mp100 – szary. Oto efekty całości, czyli elewacja w dobrym stylu!