Elewacja elegancka i funkcjonalna, czyli Dom Seniora w Piasecznie

Jedną z naszych większych prac w 2021 roku było wykonanie elewacji Centrum Aktywności Seniora w Piasecznie. Powstało na działce przy ul. Szkolnej 18, w miejscu gdzie przez wiele lat funkcjonowało przedszkole. Zgodnie z projektem miała powstać niezwykle elegancka i funkcjonalna elewacja.
Więcej o tym: https://senioralne.piaseczno.eu/

Projekt elewacji Centrum Aktywności Seniora w Piasecznie, jaki możemy podejrzeć w Google lub na stronie senioralne.piaseczno.eu

Naszym zadaniem było ocieplenie budynku styropianem oraz wełną mineralną o grubości 15 cm. O tym, co gdzie położyć przy tego typu budynkach decydują rygorystyczne przepisy przeciwpożarowe.
Więcej o wełnie i styropianie, jako materiałach ociepleniowych, piszemy tu:

oraz tu:

Kolejnym zadaniem było tynkowanie. Wszystko zostało wykonane w systemie Majsterpol z wyprawą silikonową kolor ral 9003 (biały)

Tynk mozaikowy kolor 1a5c

Parapety kolor ral 7016

My nasze prace zakończyliśmy,  tymczasem w środku trwają przygotowania szeregu pomieszczeń, które będą wykorzystywane przy pracy dziennej z seniorami, m.in. pokoju zabiegowego, gabinetu odnowy biologicznej i gabinetów terapii indywidualnej. Obiekt będzie zawierać również salę otwartą na ogród pełniącą funkcje jadalni. Sam ogród, a właściwie mały park, oprócz licznych nasadzeń zieleni będzie miał urządzenia do aktywności fizycznej i ławki do odpoczynku. Cały obiekt przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć pełny efekt!