Nowoczesna elewacja, czyli Dom Seniora w Piasecznie

Jedną z naszych większych prac w 2021 roku było wykonanie elewacji Centrum Aktywności Seniora w Piasecznie. Powstało na działce przy ul. Szkolnej 18, w miejscu gdzie przez wiele lat funkcjonowało przedszkole. Zgodnie z projektem miała powstać nowoczesna, elegancka i funkcjonalna elewacja.
Więcej o tym: https://senioralne.piaseczno.eu/

Projekt elewacji Centrum Aktywności Seniora w Piasecznie, jaki możemy podejrzeć w Google lub na stronie senioralne.piaseczno.eu

Bezpieczeństwo najważniejsze

Naszym zadaniem było ocieplenie budynku styropianem oraz wełną mineralną o grubości 15 cm. O tym, co gdzie położyć przy tego typu budynkach decydują rygorystyczne przepisy przeciwpożarowe, ponieważ bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze.
Więcej o wełnie i styropianie, jako materiałach ociepleniowych, a także ich łatwopalności piszemy tu: https://www.papierowski.pl/styropian-czyli-idealny-material-ociepleniowy/

oraz tu: https://www.papierowski.pl/welna-fasadowa/

Kolejnym zadaniem naszej ekipy było tynkowanie. Wszystko zostało wykonane w sprawdzonym przez nas systemie Majsterpol z wyprawą silikonową kolor ral 9003 (biały)

Tynk mozaikowy kolor 1a5c

Parapety kolor ral 7016

Elewacja w dobrym stylu

My nasze prace zakończyliśmy wczesną wiosną, a następnie w środku rozpoczęły się przygotowania szeregu pomieszczeń. Będą one wykorzystywane przy pracy dziennej z seniorami. Są to m.in. pokój zabiegowy, gabinet odnowy biologicznej i gabinety terapii indywidualnej. Obiekt będzie zawierać również salę otwartą na ogród pełniącą funkcje jadalni. Sam ogród, a właściwie mały park, oprócz licznych nasadzeń zieleni będzie miał urządzenia do aktywności fizycznej i ławki do odpoczynku. Cały obiekt przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć pełny efekt!