Deska przyklejana Kosbud kolor ciemny orzech, wykonanie PHU Papierowski

Deska elewacyjna, czyli modnie i łatwo

Deska elewacyjna cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Skąd ten trend? Z północy! Skandynawski styl od dawna króluje we wnętrzarstwie. Prosty, jasny, a przy okazji przytulny. Mieszkańcy Skandynawii nie ograniczają się jednak do drewnianych wykończeń we wnętrzach, ale i pięknych drewnianych elewacji. Ta moda zawitała i do nas. Coraz więcej osób korzysta z wykończeń drewnianych. Są dość kosztowne, a żeby przez lata wyglądały na piękne i zadbane, trzeba je cyklicznie poddawać odpowiednim zabiegom impregnacyjnym. Jest jednak prostrze i łatwiejsze rozwiązanie, o które coraz częściej pytają nasi klienci. To deska elewacyjna! My polecamy Tabulo (od Kosbud) lub Rustika (od Majsterpol). 

Wykonuje się je z komponentów na bazie wodnych dyspersji akrylowych, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. To zaś gwarantuje niezmienny, estetyczny wygląd przez wiele lat. Dodatkowo specjalne środki uniepalniające zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Na elewacji wyglądają jak deski, ale tak naprawdę jest to elastyczna okładzina ścienna. Łatwa do naklejenia na elewację, po wypełnieniu szczelin bejcą w odpowiednim kolorze – z daleka wygląda nie do odróżnienia od naturalnej deski. Kładziemy ją zarówno na domy ocieplone wełną fasadową https://www.papierowski.pl/welna-fasadowa/ , jak i styropianem https://www.papierowski.pl/styropian-czyli-idealny-material-ociepleniowy/ . Na koniec malujemy specjalnym impregnatem, co daje nam gwarancję, że bez zniszczeń będzie zdobić elewację przez wiele lat.  

Opinie o desce elewacyjnej 

Deska elewacyjna zbiera wiele pochlebnych opinii od naszych klientów. Przede wszystkim zachwyca wyglądem. Umieszczony na niej wzór idealnie odwzorowuje sęki i słoje naturalnego drewna. Dzięki temu  staje się luksusowym dodatkiem nawet na najprostszych elewacjach. Do tego jest odporna na warunki atmosferyczne i wytrzymała. Ani mocne słońce ani deszczowe dni nie mają wpływu na jej wygląd, czy trwałość.
Chwalą ją także nasi fachowcy, bo jest niezwykle lekka i prosta w montażu! Łatwo się ją klei, łatwo docina, szybko widać efekt i zadowolenie klienta. 


Deska elewacyjna, czyli sposób na odświeżenie wizerunku domu

Nasza praca w Blizne Jasińskiego. Świetny efekt daje tu deska przyklejana Kosbud, kolor złoty dąb i podbitka w tym samym kolorze.

Cena położenia deski elewacyjnej jest zdecydowanie niższa niż gdybyśmy zdecydowali się na naturalne drewno, co także jest jej niewątpliwą zaletą. Jednak nie należy oszczędzać na jakości – dlatego my korzystamy wyłącznie z certyfikowanych desek:

KOSBUD https://kosbud.com.pl/  

MAJSTERPOL https://majsterpol.pl/