realizacja

Ocieplenie domu – dlaczego warto w nie zainwestować?

„Ocieplenie domu zmniejszyło nasze rachunki za ogrzewanie o 50 procent! Dziękujemy”. „Wahaliśmy się czy warto, ale od kiedy ociepliliśmy nasz dom, płacimy znacznie mniej za gaz na ogrzewanie. W dodatku budynek z lat 80. wygląda teraz bardzo nowocześnie”. „Nowa elewacja, styropian 20 cm, wymiana okien i już nie boimy się otwierać rachunków za gaz. Są zdecydowanie mniejsze…” – to tylko kilka wpisów od naszych zadowolonych klientów. Nowa elewacja nie tylko cieszy oko, ale też jest rozwiązaniem ekologicznym (w dobie zalewającego nas smogu to bezcenne!), ale i ekonomicznym.

Choć jednorazowo jest to spory wydatek, dość szybko zwraca się w comiesięcznych kosztach, jakie wydajemy na ogrzewanie. Dom bez odpowiedniej izolacji termicznej będzie się bardzo nagrzewał latem, a zimą – trudno w nim osiągnąć pożądaną temperaturę. To nie tylko zwiększa rachunki za ogrzewanie, ale też obniża komfort życia. Rozkręcony na maksa piec, który ma wyrównać temperaturę w domu, nie dość, że generuje koszty, to jeszcze nie uchroni nasz przed przeciągami.
Mogą się one tworzyć także w domach ocieplonych ponad 20 lat temu. Takie warto docieplić stosując nowoczesną technologię. Po roku 2000 staniały i spopularyzowały się styropiany grafitowe, zdecydowanie skuteczniejsze od tych stosowanych wcześniej.


Jak dobrze wybrać materiał ociepleniowy piszemy tu:
https://www.papierowski.pl/styropian-czyli-idealny-material-ociepleniowy/
https://www.papierowski.pl/welna-fasadowa/

Opinie naszych klientów są dla nas ważne, jesteśmy ciekawi, jak na Wasz komfort życia wpłynęło ocieplenie domu. Zajrzycie na nas profil na FB https://www.facebook.com/papierowskiocieplenia i piszcie!