realizacja

Czym się różni docieplenie od ocieplenia?

Docieplenie polega na montażu płyt termoizolacyjnych na istniejące już ocieplenie. Dotyczy to głównie budynków, które były ocieplane kilkanaście, czy nawet kilka lat temu, według stosowanych wtedy wytycznych. Niestety brak specjalistycznej wiedzy i nowoczesnych rozwiązań, które stosowane są obecnie, sprawiają, że robione przed laty termoizolacje nie były dość skuteczne, a na elewacjach pojawiają się uszkodzenia. Zanim przystąpimy do prac dociepleniowych konieczna jest szczegółowa inwentaryzacja istniejącego systemu. Analizujemy rodzaj i stan zastosowanych wcześniej farb, grubość poszczególnych warstw, technologię wykonania ścian nośnych, sposób mocowania warstw docieplenia budynku do podłoża, a także klasyfikację ogniową (muszą być zachowane wszelkie standardy przeciwpożarowe). Potem być może konieczne będzie wykonanie pewnych napraw i dopasowanie nowoczesnego systemu ociepleń, który będzie zdecydowanie skuteczniejszy i trwalszy.

Ocieplenie to mówiąc w dużym skrócie obłożenie surowych ścian w nowym budynku materiałem termoizolacyjnym. Naszym zdaniem najlepiej sprawdza się tu wełna fasadowa lub styropian.
Dobrze położony zachowuje swoje właściwości ociepleniowe nawet przez 25 lat. Jest odporny na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne. Musi być ściśle dopasowany do rodzaju ściany oraz jej wykończenia. Aby to osiągnąć stosuje się cały system ociepleniowy. Co to jest?  to określony pakiet dopasowanych do siebie produktów, obejmujących:
grunt
klej
styropian
kołki
siatka
zaprawa klejowa
tynk
farba elewacyjna